Plac o charakterze naturalistycznym i nieformalnym, odsunięty od głównych ścieżek parkowych, przeznaczony dla małych dzieci. Zastosowano tu naturalne materiały – piasek, drewno i żwir. Dojście do placu poprowadzono nową ścieżką w miejscu przedeptu. 

Większość urządzeń zlokalizowano na centralnym polu piaskowym, otoczonym ścieżką z nawierzchni mineralnej z placykami oraz ławkami dla rodziców. Centralne pole piaskowe podzielone na trzy części drewnianymi pomostami, które stanowią zarówno przejścia, jak i miejsca do siedzenia dla dzieci i dorosłych. Pole wyposażono w duży zestaw zabawowy z wieżą, zjeżdżalnią i linami do wspinania oraz małą wieżą linową. Ponadto przewidziano bujaki na sprężynach, ważkę, karuzelę i karuzelę jednoosobową. Jedną część pola piaskowego pogłębiono i spełni ona funkcję piaskownicy, natomiast sąsiadujący z piaskownicą pomost drewniany będzie stanowił jej obramowanie. W piaskownicy ustawiono stolik do zabawy z piaskiem. Dwie podwójne huśtawki (jedna z siedziskami dla maluchów i jedna dla starszych dzieci) ustawiono nieco z boku – poza centralnym polem piaskowym – aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Ponadto na placu zaprojektowano dwa stoliki piknikowe z ławeczkami dla dzieci, a także ławki, kosze na śmieci oraz  placyk do parkowania rowerów (stojaki na rowery) i wózków przy jednym z wejść. Plac ogrodzono niskim ogrodzeniem.

Dużą część placu (wewnątrz ogrodzenia) stanowi zieleń – trawniki, które funkcjonować będą jako dodatkowa przestrzeń do zabaw oraz wypoczynku. Przewidziano posadzenie jedynie nielicznych pnączy przy ogrodzeniu, ponieważ plac położony jest w parku i ze wszystkich stron otoczony jest zielenią.